ARA

+

SANAL SINIFLARIN KULLANILMASI

ERUZEM ÜZERİNDEN DERS ALACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
1- DERSLERİMİZ UZAKTAN EĞİTİM YÖNTEMİYLE VERİLMEKTEDİR. DERSLER CANLI OLARAK SAATİNDE YAPILMAKTA VE ÖĞRENCİLERİMİZİN İSTEDİKLER AN İZLEMELERİ İÇİN KAYDEDİLMEKTEDİR. 

2- Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından verilmekte olan derslerden devam zorunluluğu bulunmaktadır.

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILINDAN İTİBAREN ALINAN KARAR GEREĞİ DEVAM DURUMU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.


(HABAR DÖNEMİ COVİD-19 PANDEMİSİ DOLAYISI İLE ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-II, TÜRK DİLİ-II, YABANCI DİLİ-II DERSLERİNDE DEVAM DURUMLARI ALINMAYACAKTIR. BELİRTİLEN DERSLERİ SEÇEN ÖĞRENCİLERİMİZ VİZE SINAVI GİBİ, FİNAL ve BÜTÜNLEME SINAVLARINI ONLİNE OLARAK YAPACAKLARDIR). 


Not: Yabancı Diller Hazırlık Dersi Alan Öğrencilerimiz bu kapsamda değildir. Hazırlık Dersi Alan Öğrencilerimiz 15 Mayıs İtibari ile Dönemini Bitiminden Sonra Okulları ile İrtibata Geçmeleri Gerekmektedir.


 

GİRİŞ İÇİN KULLANICI ADI : ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN VERİLEN ÖĞRENCİ NUMARALARINIZDIR.

GİRİŞ İÇİN ŞİFRENİZ : T.C. KİMLİK NUMARANIZIN İLK 6 HANESİDİR.

- SİSTEME GİRİŞLER AÇILDIKTAN SONRA ÖĞRENCİLER ALMIŞ OLDUKLARI DERSLERİN GÜN VE SAATİNİ ( DERS PROGRAMINI) SİSTEM ÜZERİNDEN GÖREBİLECEKLERDİR.

- SINAV TARİHLERİ SINAV TAKVİMİNDE BELİRTİLEN GÜN VE SAATLERDE YAPILACAKTIR.

- DİĞER DÖNEMLERDE OLDUĞU GİBİ GEÇME NOTU KENDİ OKULUNUZU GEÇME NOTUDUR. ERUZEM SINAV SONUÇLARINI GÖNDERMEKLE MÜKELLEF OLUP GEÇME NOTLARINA MÜDAHALE YETKİSİ BULUNMAMAKTADIR.

- İNTERNET ORTAMINDA YAPILACAK VİZE SINAVLARININ ORTALAMAYA ETKİSİ %15'TİR. YAZILI OLARAK SINIFLARDA YAPILACAK FİNAL SINAVLARININ ORTALAMAYA ETKİSİ %85'TİR.

- SINAV SONUÇLARI eruzemsinav.erciyes.edu.tr ADRESİNDEN İLAN EDİLMEKTEDİR. OBİSİS'E AKTARIM YAPMA YETKİSİ ERUZEM'DE DEĞİLDİR. ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI SINAV SONUÇLARINI İŞ YOĞUNLUĞUNA GÖRE 1-7 GÜN ARASINDA OBİSİS'E İŞLEMEKTEDİR.

- SINAVLARA HAZIRLIK DERS NOTLARI ERUZEM WEB SAYFASI ÜZERİNDEN YAYINLANMIŞTIR. SINAVLARIN KAPSAMI BU NOTLAR İÇERİSİNDEN OLDUĞUNDAN ÖĞRENCİLERİN BAŞKA BİR YERDEN NOT EDİNLEMELERİNE GEREK YOKTUR. MERKEZİMİZ TARAFINDAN HERHANGİ BİR KIRTASİYE VB. YERE DERS NOTU BIRAKILMAMIŞTIR. 

DİĞER SORULARINIZ İÇİN ŞAHSEN ERUZEME GELEBİLİR, TELEFON VEYA E-POSTA İLE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ.

HER TÜRLÜ SORU VE ÖNERİLERİNİZDE AD, SOYAD, ÖĞRENCİ NUMARASI, İLETİŞİM BİLGİNİZİ, BİLGİ ALMAK İSTEDİĞİNİZ KONUYU DETAYLI OLARAK BİLDİRMENİZ HALİNDE EN KISA SÜREDE SİZLERE DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

YAZ OKULU ÖĞRETİM YILININ BAŞARILI GEÇMESİNİ DİLERİZ. 

 

ÖĞRENCİ CANLI DERS SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

DUYURULAR